• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Ürün ve Hizmetler

Sürgülü Vanalar

 sürgülü vana
SÜRGÜLÜ VANA NEDİR; SÜRGÜLÜ VANA NE İŞE YARAR;

SÜRGÜLÜ VANA ÇEŞİTLERİ;

sürgülü vanalar genelde endüstride kullanılır. sürgülü vanalar akışın tamamen kesilmesinde ya da tümü ile açılmasında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.sürgülü vanalar Tam açık olduğunda sıvı ve gaz akışı düzgün ve basınç kaybı çok düşüktür.sürgülü vanalarda Akışkan vana gövdesinden yön değiştirmeden geçer. Bu yapı akışa karşı direnci azaltır ve vana boyunca oluşacak olan basınç düşümünü minimuma indirir.sürgülü vanalar Görüntüsüyle bir kapıyı andıran disk, mil ve vana simidiyle hareket kazanır.sürgülü vana kısma ya da ayar amaçlı kullanılmaz. Çünkü kısmi açık pozisyonda oluşan yüksek akış hızı sızdırmazlık yüzeylerinde erozyona ve sürgünün gövde yüzeylerine çarpması sonucu hasara neden olur. sürgülü vanaları tamamen açılıncaya kadar genelde vana simidi fazla çevirilir.

Vana mili dışarıda kalan: Bu tip vanalarda açık ya da kapalı pozisyonda mil vana simidinin üstündedir. Mil üstündeki dişleri akışkanın erozyon, korozyon, kirlenme gibi etkilerine maruz kalmaz. Bu yapı milin kolayca yağlanmasını sağlar. Milin dışarıda olması disk pozisyonu hakkında da fikir edinilmesini sağlar.  Vana mili içeride olan: Vana açıldıkça mil vana simiti üzerine çıkmaz. Mil vana simiti ile beraber döner. sürgülü vanalarda dolgu üstündeki aşınma çok azdır.


sürgülü vanalar elle çalıştırılırken, açmak için el volanı saat ibresinin aksine, kapamak için ise saat ibresi yönünde döndürülür. sürgülü vanalar serviste tam açık veya tam kapalı durumda kullanılmalıdır. Eğer sürgü bir ara pozisyonda yani kısmen açık tutulursa sürgünün alt yüzeyleri ve sızdırmazlık elemanları kısa sürede ve büyük ölçüde erozyona uğrar. Bu durum sürgü gürültülü titreşimlere neden olur. Kısmi açılan sürgüde meydana gelen vibrasyon, kırılmalarla sonuçlanabilir.sürgülü vanalar Milin gresörlükle yağlanması dışında herhangi bir periyodik muayene ve koruyucu bakım gerektirmez.

Sürgülü Vana Tipleri: 
Mil ve volana göre:  Sürgülü Vana
Mil vidası dışta ve yükselen volanlı  Sürgülü Vana
Mil vidası dışta ve yükselmeyen volanlı Sürgülü Vana
Mil vidası içte ve yükselmeyen volanlı Sürgülü Vana


ÖNEMLİ NOT;
AKIŞ ANAHTARI;OS&Y İZLEME ANAHATARI;FLOW SWİTCH;SPRİNKLER BAĞLANTI HORTUMU;STATİK BALANS VANASI;DİNAMİK BALANS VANASI;BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ;RELİEF VANA;YANGIN ÇEKVALF;ÇEKVALF;DEBİMETRE;AKIŞ ÖLÇER;SİDEWALL SPRİNKLER;PENDENT SPRİNKLER;UPRİGHT SPRİNKLER;SARKIK TİP SPRİNKLER;DİK TİP SPRİNKLER;ISLAK ALARM VANASI;KURU ALARM VANASI;İZLEME ANAHTARLI KELEBEK VANA;İZLENEBİLİR KELEBEK VANA;FLANŞLI KÜRESEL VANA;PİRİNÇ KÜRESEL VANA;TEST DRENAJ VANASI;TEST VE DRENAJ VANASI;İTFAİYE KAT BAĞLANTI VANASI;İTFAİYE BAĞLANTI VANASI;LUG TİPİ KELEBEK VANA;WAFER TİP KELEBEK VANA;KAUÇUK KOMPANSATÖR;METAL KÖRÜKLÜ KOMPANSATÖR;DİŞLİ KAUÇUK KOMPANSATÖR;PİK BORU;PİSLİK TUTUCU;TERMOSTATİK RADYATÖR VANASI;RADYATÖR VANASI;SÜRGÜLÜ VANA;YİVLİ EKLEME PARÇALARI;KAPLİN;YÜKSELEN MİLLİ SÜRGÜLÜ VANA;OS&Y VANA;HİDROFOR;YANGIN HİDROFORU;İLE İLGİLİ FİYAT VE TEKNİK BİLGİLERİ AYRICA RESMİ BELGELERİ FİRMAMIZDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.
Yorumlar - Yorum Yaz
Kampanya
 statik balans vanası
GIACOMINI Statik Balans Vanası, Dişli (R206B) 2"      100,00 EUR+KDV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
Markalarımız
KATALOGLAR
Giacomini Katalog  Unival Katalog   WEFLO KATALOG  

Flowcon Katalog  Victaulic Katalog   pag pik boru

EKPAŞ KATALOG ile ilgili görsel sonucu    NORM KATALOG rapidrop
 köpüklü söndürme
  sismik askılama sistemleri