• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Ürün ve Hizmetler

Sabit Kaplin Ve Boru Bağlantı Elemanları


 pdfyivli kaplin data sheet pdf
yivli kaplin ve boru bağlantı elemenları

Sabit Kaplin Fiyatı | Sabit Kaplin Nedir | Sabit Kaplin Ne İşe Yarar |

Esnek Kaplin Fiyatı | Esnek Kaplin Nedir | Esnek Kaplin Ne İşe Yarar |


Sabit Kaplin Uygulaması

Yivli sabit kaplin boru üzerine açılmış olan yiv dairesini tamamen kavrayarak sabit bir boru bağlantısı yapılmasını sağlar. Sabit kaplin uygulaması sonucunda borunun yanal yada boyuna uzamasından doğacak hareketler önlenmiş olur. Sabit kaplin sayesinde çabuk ve kaliteli montaj yapilabilmektedir.Yivli boru bağlantıları kaynaklı imalatın yapılmasının mümkün olmadığı yerlerde kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Parçalarının kolaylıkla takılıp çıkarılabiliyor olmasından tesisatta gerekli görülen noktalarda ve tesisatın depremden korunmasına yönelik uygulamalarda, kısmi olarak da müdahale edilebilmektedir. Ayrıca borular ezme veya kesme metodu ile yiv açılarak üzerinde contaları bulunan kaplinler vasıtasıyla birleştirilebilinir. Diğer bağlantı türlerine göre işçilik süresi daha kısadır. Borulama şartlarının zor olduğu alanlarda boru güzergâhında esneklik sağlar.

Borulara Kesme metodu ile yiv açma işlemi özel yiv makinesi veya tornada yapılır. Kesme metodu genellikle, orta ve ağır seri borularda yüksek çaplarda tercih edilir. Borunun et kalınlılığının %50’sinin altında bir metal parça borudan kesilir. Kesme derinliği; yivli ekipman üreticisi tarafından verilen boru et kalınlığı değerlerine göre belirlenmelidir. Ezme metodu ile yiv açma işleminde özel yiv açma aletleri kullanılır. Ezme metodu, çeşitli et kalınlıklarında ve büyük çaplarda uygulanabilmektedir. Ezme metodunda boru ezilerek, yiv açılır. Yiv ölçüleri, boru ucuna mesafe ve yiv derinliği üretici tarafından verilen boru et kalınlığı değerlerine göre belirlenmelidir. Yiv üzerine kaplin contası yerleştirildikten sonra kaplin üzerindeki vidalarla sabitleştirilir. Vidalar sabitleştirilirken uygun torklarda sıkılmalıdır. Kaplinlerin contalarının tipi ve sıcaklık derecesi, standart uygulamalarda ortam koşullarına uygun olarak seçilmelidir.


Borudan branşman alınan noktalarda, çıkış ağızlı yivli bağlantı elemanları kullanılabilir. Kullanılan çıkış ağızlı yivli bağlantı elemanının çıkış ağzındaki conta için üretici tarafından verilen delik ölçüsünde delik açılır. Çıkış ağızlı yivli bağlantı elemanları boru bağlantısı görevi görmez. Bağlantı elemanın çıkış ağzı tesisatın devamında kullanılacak dişli veya yivli boru bağlantı türüne uygun olarak seçilmelidir.

Boru üzerinde kesik veya ezme metodu ile açılan yiv ölçüsü, bağlantı ekipmanları ile uyumlu olmalıdır.

Conta içeren yivli bağlantı elemanları, kuru ve ön tepkili sistemlerde kullanıldığında, kuru borulu sistem için onaylı olmalıdır.

Boruların yiv açılarak birleştirilmesinde kullanılan yivli bağlantı elemanları ve contaları yangın kullanımı için onaylı olmalıdır.

Teknik Özellikler

Duktil dökme demir parcalar ASTM A536 ve ISO 1083 standartlanna uymaktadır. Malzeme üzerinde gelen EPDM contalar ISO 6182 standardına ve FM 1920 ye UL 213 normlarına uygun olarak , Civata ve Somunlar ASTM A813 Standartlarına uygun olarak işlem görmüş, çinko kaplama karbon çelikden imal edilmiştir. Kırmızı yada Turuncu boyalı olarak. Epoksi kaplama ve sıcak daldırma galvaniz kaplamalıdır.

Deprem güvenliği önem taşıyan projelerde, yangın boru hatlarına esneklik verme amacı ile kullanılırlar. İşçilik ve montaj malzemesi maliyetlerini %40-50 arasında düşürerek, hızlı ve ucuz montaj olanağı sağlarlar. 1" - 12" çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler. Rijit tip kaplinlere göre daha fazla elastikiyet sağlarlar ve basınç değerleri daha yüksektir.
 sabit kaplin

1" - 12" çapında; galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler. Esnek tip kaplinlere göre daha az elastikiyet sağlarlar ve basınç değerleri daha düşüktür.


Flanş tipte bir bağlantıdan yivli tipte bağlantıya dönmek için kullanılan, tek tarafı flanşlıi diğer tarafı yiv açılmış bağlantı malzemesidir. 2" - 24" çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler. ANSI 150, PN 10 ve PN 16 flanş bağlantıları mevcuttur.


Flanş tipte bir bağlantıdan yivli tipte bağlantıya dönmek için kullanılan, tek tarafı flanşlıi diğer tarafı yiv açılmış bağlantı malzemesidir. 2" - 24" çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler.ANSI 150, PN 10 ve PN 16 flanş bağlantıları mevcuttur.

 yivli dirsek

90°, 45°, 22 1/2°, 11 1/4° olarak, 1" - 12" çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler.

 yivli te

Giriş ve çıkış ağizları aynı çap ölçüsünde, 1" - 12" çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler.


Giriş ve çıkış ağizları ayrı çap ölçüsünde, 2" x 1" ile 24" x 20" dönüştürücü çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler.


Giriş ve çıkış ağzı ayrı çap ölçüsünde, 1 1/4" x 1" ile 8" x 6" dönüştürücü çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler.


Sprinkler hatları boru birleşme nokataları üzerinden, herhangi başka bir fitting malzemesine ihtiyaç duyulmaksızın çıkış almak için tasarlanmışlardır. 2" x 1/2" ile 6" x 2 1/2" dönüştürücü çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler. Çıkış ağızları BSP dişli veya yivli olarak iki tipte mevcuttur.


Sprinkler hatları üzerinden, herhangi başka bir fitting malzemesine ihtiyaç duyulmaksızın sprinkler bağlamak için tasarlanmışlardır. 1" x 1/2" ile 2 1/2 x 3/4" dönüştürücü çapında; Galvanizli ve Kırmızı Boyalı renklerde imal edilirler. Çıkış ağızları BSP dişli veya yivli olarak iki tipte mevcuttur.

ÖNEMLi NOT:
WEFLO AKIŞ ANAHTARI;OS&Y İZLEME ANAHATARI;FLOW SWİTCH;SPRİNKLER BAĞLANTI HORTUMU UNİVAL ;STATİK BALANS VANASI GIACOMİNİ;DİNAMİK BALANS VANASI FLOWCON;BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ;RELİEF VANA;YANGIN ÇEKVALF WEFLO;ÇEKVALF;DEBİMETRE;AKIŞ ÖLÇER ;SİDEWALL SPRİNKLER RAPİDROP;PENDENT SPRİNKLER RAPİDROP;UPRİGHT SPRİNKLER RAPİDROP;SARKIK TİP SPRİNKLER;DİK TİP SPRİNKLER;ISLAK ALARM VANASI WEFLO;KURU ALARM VANASI;İZLEME ANAHTARLI KELEBEK VANA GLOBAL SAFETY;İZLENEBİLİR KELEBEK VANA WEFLO;FLANŞLI KÜRESEL VANA UNİVAL;PİRİNÇ KÜRESEL VANA GİACOMİNİ;TEST DRENAJ VANASI GİACOMİNİ;TEST VE DRENAJ VANASI;İTFAİYE KAT BAĞLANTI VANASI GİACOMİNİ;İTFAİYE BAĞLANTI VANASI;LUG TİPİ KELEBEK VANA UNİVAL;WAFER TİP KELEBEK VANA UNİVAL;KAUÇUK KOMPANSATÖR;METAL KÖRÜKLÜ KOMPANSATÖR;DİŞLİ KAUÇUK KOMPANSATÖR;PİK BORU;PİSLİK TUTUCU UNİVAL;TERMOSTATİK RADYATÖR VANASI;RADYATÖR VANASI;SÜRGÜLÜ VANA;YİVLİ EKLEME PARÇALARI;KAPLİN;YÜKSELEN MİLLİ SÜRGÜLÜ VANA WEFLO;OS&Y VANA;HİDROFOR;NORM YANGIN HİDROFORU;İLE İLGİLİ FİYAT VE TEKNİK BİLGİLERİ AYRICA RESMİ BELGELERİ FİRMAMIZDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

Kampanya
 statik balans vanası
GIACOMINI Statik Balans Vanası, Dişli (R206B) 2"      100,00 EUR+KDV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Markalarımız
KATALOGLAR
Giacomini Katalog  Unival Katalog   WEFLO KATALOG  

Flowcon Katalog  Victaulic Katalog   pag pik boru

EKPAŞ KATALOG ile ilgili görsel sonucu    NORM KATALOG rapidrop
 köpüklü söndürme
  sismik askılama sistemleri