• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Ürün ve Hizmetler

Termostatik Radyatör Vanası

 termostatik radyatör bataryasıTERMOSTATİK RADYATÖR VANASI NEDİR;

TERMOSTATİK RADYATÖR VANASI FİYATI;

Termostatik radyatör vanası nasıl çalışır;

radyatör vanası kilidi nedir;

TERMOSTATİK RADYATÖR VANASI YANTEK YANGIN'DAN ALINIR.

Oda sıcaklığı termostat üzerindeki skala yardımıyla ayarlanır.Termostat , oda sıcaklığı ayarlanan değere geldiği zaman otomatik olarak vana üzerindeki pimi iterek su akışını kısar ve vanayı kapatarak radyatörün gereksiz yere ısı yaymasını önler. Termostatik raydatör vanalarında, oda sıcaklığı iki derece düşünce, termostad tekrar devreye girip vana üzerindeki pimi itmeyi bırakarak yeniden su sirkülasyonu yapılmasını sağlar. Bu işlem bu şekilde tekrarlanarak devam eder.

Neden termostatik radyatör vanası kullanılmalı; Termostatik radyatör vanaının görevi kombinin sürekli yanmasına engel olmaktır. Termostat vanayı kısınca yada kapatınca, tesisat suyu ısısını fazla kaybetmeden geri döneceği için kombi veya kazan gereksiz yere çalışmayacağından tasarruf sağlanacaktır; Bunun dışında termostad güneş ve oda içindeki diğer ısı kaynaklarının  yaydığı ısıyı hissederek, bu ısı kaynaklarından da yararlanılmasını ve tasarruf edilmesini sağlayacaktır. Ayrıca oda sıcaklığı da istenilen sıcaklıkta sabit tutulacağı için konforlu bir ortam yaratılmış olacaktır. Oda sıcaklığı termostatik vana üzerindeki özel bir parça ile ayarlanabilmektedir. Evinizde odanızın sıcaklığı ayarladığınız ısıya gelince termostatik vana hemen suyun akışını kısar. Bu sayede gereksiz ısı kaybından kurtulmuş olursunuz; Oda sıcaklığı termostatik vana üzerinde ayarladığınız ısıdan daha düşük seviyeye gelince ise tekrar suyun akışını hızlandırır. Hem gereksiz ısı kaybını engellemiş hemde doğalgaz faturanızdan ciddi bir biçimde tasarruf etmiş olursunuz; Termostatik vanaları tüm odalarınızda radyatörler üzerine bağlayabilirsiniz; Termostatik vanalarınızı taktırdıktan sonra yapmanız gereken tek şey gelen doğalgaz faturanızın azalmasını büyük bir keyifle seyretmek olacaktır.

Termostatik radyatör vanasının normal vanaya göre üstünlükleri;

*Her bir oda için ayrı sıcaklık kontrolü ;
*Sabit oda sıcaklığı.Konforlu bir ortam ;
*Radyatör gereksiz yere fazla ısınmayacağı için perde ve duvarlarda islenme en aza inmiş olacaktı r;
*Merkezi sistemlerde her kat gerektiği kadar ısınacak, katlar arasındaki dengesiz ısı dağılımı önlenecektir ;

 
Bunları biliyor musunuz  

5627 Sayılı Enerji Verimliliği kanununa göre ; merkezi sistemle ısıtılan binalarda "Termostatik Radyatör Vanası" ile birlikte "Isı pay ölçer" veya "Isı sayacı (Kalorimetre)" kullanımı zorunludur.


1-giacomini termostatik radyatör vanası Her bir oda için ayrı sıcaklık kontrolü sağlar.
2-giacomini termostatik radyatör vanası sabit oda sıcaklığı ve konforlu bir ortam sağlar.
3-giacomini termostatik radyatör vanası ile Radyatör gereksiz yere fazla ısınmayacağı için perde ve duvarlarda islenme en aza inmiş olacaktır.
4-giacomini termostatik radyatör vanası ile  Merkezi sistemlerde her kat gerektiği kadar ısınacak, katlar arasındaki dengesiz ısı dağılımı önlenecektir.

TERMOSTATİK RADYAYÖR VANASI FİYATLARI ;

TERMOSTATİK RADYATÖR VANASI NEDİR ;

TERMOSTATİK RADYATÖR VANASI NE İŞE YARAR ;

Termostatik radyatör vanalarını niçin kullanmalıyız ;

 

Termostatik radyatör vanalarını; neden kullanmalıyız sorusunun cevabını arayalım ve bize olan faydalarını inceleyelim.

Termostatik radyatör vanaları ; adından da anlaşıldığı üzeri asıl çalışma prensibi termostat görevi görmektir ; Termostatik radyatör vanası ; evin içinde sistemi balans lamamız ve konfor koşullarını bireylerin ayarlayacağı hem ekonomik hem de kişisel bir yönlendirme aygıtıdır ; Termostatik radyatör vanalarının ; biz kullanıcılara olan faydasını bir örnekle anlatmak daha faydalı olur diye düşünüyorum.

 Bu sistemi kendi evimizde kullandığımız varsayalım; Evimizi mahal mahal düşünecek olursak;

  • Mutfakta  termostatik radyatör vanası kullanılabilir;
  • Oturma odasında  termostatik radyatör vanası kullanılabilir;
  • Salonda  termostatik radyatör vanası kullanılabilir;
  • Yatak odasında  termostatik radyatör vanası kullanılabilir;
  • Çocuk odasında  termostatik radyatör vanası kullanılabilir;
  • Banyoda  termostatik radyatör vanası kullanılabilir;
  • Antrede  termostatik radyatör vanası kullanılabilir;


Mutfak ev hanımlarının devamlı vakit geçirdiği bir alan ve burada ısı kazanım yükü çok fazladır. Sebebi ise burada pişen yemeklerden çıkan buharın mahali yani kullanım alanını ısıtmasıdır; Evimizi ısıtan Cihazın ferdi ısıtıcı ( kombi) olduğu düşünülürse ve evin içinde Termostatik vana; olmadığı varsayalım. Isıtma Sistemi (kombi) kullanıcı tarafından ayarlanan  ısı konfor değerinde yanmaya başladığında evin her noktasına cihaz ısıttığı suyu içindeki sirkülasyon pompası ile dağıtacaktır. Burada evin ısınmasını veya mahalin ısınması kontrol eden bir oda termostatı veya duyulur ısıyı sezecek olan insanlardır ; Kombi ihtiyaç için yanıp tam verimde yakıt sarfiyatı yapıp sonra algılanan sıcaklık sensörü veya kontrol ekipmanı ( termostat) sayesinde kapayacaktır. Evde oda termostatı kullanmış olsak dahi sadece o mahali baz alarak çalışacaktır sistem. Peki evde Termostatik radyatör vanası; varmış gibi düşünelim; Mutfak için Termostatik vanadan; 18°C  olarak ayarlandığında; sistem sadece sabahları mutfağın ısısını koruyabilmek için cüzi bir oranda çalışacaktır sebebi ortamda yemek ihtiyacı için ocağın yanması ve buharın mekana ısı yüklemesidir.

Bu durum banyoda da aynı şekildedir; Banyoda duş alındığında İçerdeki buhar banyonun en az 2 saatlik ısı ihtiyacını karşıladığını düşünürsek 2 saat o radyatöre hiçbir şekilde ısı girişi olmayacaktır. Diğer bir mekânımıza geçelim. Evde en az kullanım alanlarından biri olan yatak odası. Buranında ısı ihtiyacı 18°C olarak ayarlandığında dengesiz ısınmanın önüne geçilebilecektir ; Evin diğer kısımları olan Salon, Oturma odası ve Çocuk odası buralarda da yaşayan insanların ısıl konforuna göre bir mahal sıcaklık ayarı yapılarak dengesiz ısınma ve yakıt tüketiminizin de önüne geçmiş oluruz.

Sadece bu sayılı olanlarla tasarruf etmişte olmazsınız. Termostatik vananın; işlevselliği açısından, kışın güney cephede bulunan odalarımız eve giren güneş ışınları sayesinde ısınması ile radyatörü kapayacak ve gereksiz yere yakıt sarfiyatınızı engellemiş olacaktır.


Termostatik vana sayesinde yakıt tasarrufu saplanmış olunacaktır;  Yakıt tasarrufu sayesinde cihazın yıpranma olasılığı düşecek verimi yüksek ; ömrü uzun olacaktır ; Isıtma sistemi otomatik balanslandığı için dengeli ısınma, dengeli yıpranma ve konfor seviyesinin üst sıralara çıktığı lüks ısınma koşulları elde edilmiş olacaktır. Termostaik radyatör vanasının Çalışması için enerjiye gerek duyulmaz, işletme maliyeti yoktur ;  Sadece ilk yatırım maliyeti diğer vanalara göre daha yüksektir ; Sağladığı yakıt tasarrufu sayesinde kendisine harcanan ilk yatırım maliyetini telafi edebilmektedir.

ÖNEMLi NOT:
WEFLO AKIŞ ANAHTARI;OS&Y İZLEME ANAHATARI;FLOW SWİTCH;SPRİNKLER BAĞLANTI HORTUMU UNİVAL ;STATİK BALANS VANASI GIACOMİNİ;DİNAMİK BALANS VANASI FLOWCON;BASINÇ DÜŞÜRÜCÜ;RELİEF VANA;YANGIN ÇEKVALF WEFLO;ÇEKVALF;DEBİMETRE;AKIŞ ÖLÇER ;SİDEWALL SPRİNKLER RAPİDROP;PENDENT SPRİNKLER RAPİDROP;UPRİGHT SPRİNKLER RAPİDROP;SARKIK TİP SPRİNKLER;DİK TİP SPRİNKLER;ISLAK ALARM VANASI WEFLO;KURU ALARM VANASI;İZLEME ANAHTARLI KELEBEK VANA GLOBAL SAFETY;İZLENEBİLİR KELEBEK VANA WEFLO;FLANŞLI KÜRESEL VANA UNİVAL;PİRİNÇ KÜRESEL VANA GİACOMİNİ;TEST DRENAJ VANASI GİACOMİNİ;TEST VE DRENAJ VANASI;İTFAİYE KAT BAĞLANTI VANASI GİACOMİNİ;İTFAİYE BAĞLANTI VANASI;LUG TİPİ KELEBEK VANA UNİVAL;WAFER TİP KELEBEK VANA UNİVAL;KAUÇUK KOMPANSATÖR;METAL KÖRÜKLÜ KOMPANSATÖR;DİŞLİ KAUÇUK KOMPANSATÖR;PİK BORU;PİSLİK TUTUCU UNİVAL;TERMOSTATİK RADYATÖR VANASI;RADYATÖR VANASI;SÜRGÜLÜ VANA;YİVLİ EKLEME PARÇALARI;KAPLİN;YÜKSELEN MİLLİ SÜRGÜLÜ VANA WEFLO;OS&Y VANA;HİDROFOR;NORM YANGIN HİDROFORU;İLE İLGİLİ FİYAT VE TEKNİK BİLGİLERİ AYRICA RESMİ BELGELERİ FİRMAMIZDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

Kampanya
 statik balans vanası
GIACOMINI Statik Balans Vanası, Dişli (R206B) 2"      100,00 EUR+KDV
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Markalarımız
KATALOGLAR
Giacomini Katalog  Unival Katalog   WEFLO KATALOG  

Flowcon Katalog  Victaulic Katalog   pag pik boru

EKPAŞ KATALOG ile ilgili görsel sonucu    NORM KATALOG rapidrop
 köpüklü söndürme
  sismik askılama sistemleri